Všichni voliči Tomia Okamury jsou rasisti a xenofobové!

28. 03. 2015 12:01:01
Alespoň to tvrdí pseudohumanista Zdeněk Ryšavý ve svém článku. Přesněji řečeno takto označuje 7% voličů, kteří volili Úsvit. Tedy všechny jeho voliče. Je dost dobře možné, že většina voličů Úsvitu takoví opravdu jsou. Některé voliče Okamura jistě nalákal na protiromské či protiislámské řeči, o tom není pochyb. Jenže kromě toho hovořil Okamura o spoustě jiných témat, například o korupci. Nejde o to, zda jeho sliby byly myšleny upřímně, je jasné, že část jeho voličů slyšela právě na tyto sliby a třeba s jeho výroky na adresu menšin ani nesouhlasí (taková Samková Okamuru také jednu dobu podporovala). Podle Ryšavého jsou ale všichni rasisti. Mně osobně by jeho výrok až tolik nevadil, kdyby jeho autorem nebyl člověk, který bojuje za to, aby se lidé neházeli do jednoho pytle. Článek pana Ryšavého ukazuje pokrytectví, kterým jsou pseudohumanisté doslova nasáklí, v plné nahotě. Jaký je rozdíl, když řeknu “Romové jsou nepřízpůsobiví , hluční a kradou” a “voliči Úsvitu jsou xenofobové a rasisti”?

Pan Ryšavý ve svém článku neopomene zkritizovat i představitele jiných stran. A věřte, že k tomu, abyste byli označeni jako persona non grata stačí opravdu velmi málo. Třeba paní Radka Maxová prohlásila, že “Romská komunita by se měla sama nad sebou zamyslet, proč má pověst, jakou má”. To úplně stačí. Už teď je tato paní v očích pseudohumanistů odepsaná a to řekla pouze velmi mírně pravdu. Následný komentář pana Ryšavého je úplně zcestný a dělá, že nepochopil, co tím paní chtěla říct. Jeho kolega pan Kostlán používá úplně stejnou rétoriku s použitím kolektivního vědomí, akorát nemluví o romské komunitě, ale o majoritě. To ale panu Ryšavému nevadí, jak by mohlo...

Na stejném serveru jsem narazil na odkaz na článek pana Martina Vrby. Začíná slovy “když vidíme, co všechno musí Romové v Česku zažívat, je vlastně s podivem , jak jsou klidní a spořádaní”. Je vidět, že určitý typ humoru pseudohumanistům nechybí. Dalším talentovaným humoristou je pan Zbyněk Andrš (http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/odjinud/zbynek-andrs-cim-lepe-se-bude-darit-romum-tim-lepe-se-bude-darit-cele-spolecnosti), kterému je položena otázka, zda byl přístup Čechů k Romům vždy negativní. Ten odpovídá, že ano, nicméně jako výchozí bod si vybral minulé století. O tom, co tomu předcházelo a jak se Češi chovali původně ani slovo. Zde je citace z Ottova naučného slovníku:

R. 1416 přišel do Čech okázale předvoj (300 duší) [Cikáni]-nů malebně vystrojených, mužové koňmo, potloukal se po zemi a uměl si lid nakloňovati lživým vypravováním, že nepřátelé křesťanstva je vyhnali a že u Čechů hledají útočiště; proto byli vlídně přijati. Za dob husitských nepokojů rozšiřovali se po Čechách valně a volně, a snášelivost česká lákala ještě větší houfy do Čech, kteří zabrali jižní lesnaté krajiny a i v Praze pokojně bydleli ve 2. pol. XV. stol. Za dob pronásledování [Cikáni]-nů v záp. Evropě nalezli útulku v Čechách, ač toho nebyli hodni, neboť spolčovali se s Turky, služby vyzvědačské a paličské jim konajíce, zvláště v l. 1536-4t.

Sakra, zlí Gádžové měli Romům (tehdy cikánům) za zlé, že donášeli nepříteli a zapalovali jim domy. To jsou teda...styďme se! Na otázku, v čem dělají chybu samotní Romové (tuto otázku je dobré klást pseudohumanistům často, dokáží vykouzlit velmi zajímavé konstrukce), začal pan Andrš popisovat, že drtivá většina Romů, kteří přišli do Čech a na Moravu za lepším životem než měli na Slovensku, vyvinula velké úsilí, aby se zařadila a splynula s okolím. Toto velké úsilí Andrš nicméně nijak nespecifikuje (což je tedy opravdu škoda, jistě bychom se dozvěděli věci, které by ani samotné Romy nenapadly). Dále se konečně dostane k tomu, že chybou je, že Romové nekladou důraz na vzdělání, což následně omluví tím, že to má své logické příčiny, které spočívají v tom, že český vzdělávací systém neumí pracovat s dětmi pocházejících z jiných kultur a mluvících jiným jazykem. Takže zase holt naše vina. Co na tom, že žádné jiné etnikum v ČR si na toto nijak nestěžuje. Všude jinde žijí Romové mnohem lépe, až na to, že například tento článek tvrdí pravý opak http://zpravy.idnes.cz/cesti-romove-jsou-na-tom-lepe-nez-jejich-pribuzni-ve-francii-ci-italii-12t-/zahranicni.aspx?c=A120523_183239_zahranicni_aha

Takže na koho to pane Andrš hodíme teď?!

Autor: Peter Szendy | sobota 28.3.2015 12:01 | karma článku: 25.04 | přečteno: 687x

Další články blogera

Peter Szendy

Řešení migrační krize je vlastně vcelku snadné

Byla jednou jedna krásná země, tropický ráj. Se vším co k tomu patří. Palmovými lesy, plážovými restauracemi s mořskými plody a koktejly, davy turistů a pobíhajícími opicemi - makaky.

16.7.2019 v 10:30 | Karma článku: 35.10 | Přečteno: 1383 | Diskuse

Peter Szendy

Obrovský pavouk!

Je teplá letní noc a v hospodě zůstávají jen poslední zbytky věrných. I Bedřich už je na odchodu, což je dobře, protože to vypadá, že by při delším pobytu některou z místností jistě ozdobil zvratky.

10.2.2018 v 11:11 | Karma článku: 12.78 | Přečteno: 328 | Diskuse

Peter Szendy

Nejsou všichni vlci stejní

Tak zase jednu o vlkovi...ale teď už je to jiný vlk než posledně. Ne, že by to nemohl být ten stejný, ale...to by bylo příliš smůly na jedno tvora, tak mu dáme pokoj.

14.10.2017 v 18:35 | Karma článku: 15.28 | Přečteno: 357 | Diskuse

Peter Szendy

7 pilířů pseudohumanismu - část druhá

Tak včera jsem zaplácl celý článek jen definicí pseudohumanismu, dnes můžu konečně pokračovat vlastním článkem...

23.9.2017 v 14:30 | Karma článku: 36.82 | Přečteno: 1061 |

Další články z rubriky Ostatní

Beata Krusic

Když písně volají...

Ani sama nevím, proč - ale dnes jsem plynule přešla z právníka Koudelky na Evu Peronovou. Co už člověk nadělá. Každopádně musím říct, že ta Evita má pro mě přesah i přes Koudelku a to je pozitivní zpráva.

21.9.2019 v 22:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 72 | Diskuse

Petr Šimík

Vesmír, informace - co s nimi?

Tenhle článek měl přijít až zítra, ale něco mně rozhodilo, tak už dnes. Otázka : Lze vůbec psát, aniž bych byl označen černou nálepkou? Že podněcuji v rozporu s pravidly k nenávisti? To je lež.

21.9.2019 v 19:04 | Karma článku: 5.57 | Přečteno: 113 | Diskuse

Lenka Hoffmannová

Dávám si velký pozor pro koho fotím...

....reaguje pražský kamarád na mou stížnost, že jsem nedostala zaplaceno. Za dva dny focení a dva dny práce s fotkami - výběr atd. Také jsem dosatala radu, kolik si mám za focení říct, požadovala jsem po klientovi poloviční sumu.

21.9.2019 v 11:53 | Karma článku: 11.05 | Přečteno: 340 | Diskuse

Martin Faltýn

Když je to zpráva z Ruska nebo od Zemana je to... Fake News!

"Někdo" vyhlásil opravdu intenzivní "válku" proti Fake News! Už i reklama s Patrikem Hezuckým se naváží, Technet iDnes má dokonce na toto téma "Premiový článek"... a o čacké ČT nemluvě!

21.9.2019 v 11:00 | Karma článku: 32.20 | Přečteno: 799 | Diskuse

Beata Krusic

Nejvyšší státní zástupce Zeman - uděluje výtky při zveřejňování Pravdy!

Aneb - velký boj za nezávislost státního zastupitelství. To je ale legrace. Na Václaváku bojují "chvilkaři" za spravedlnost, pravdu, demokracii a svobodu...., za nezávislost státního zastupitelství a přitom ...

21.9.2019 v 10:59 | Karma článku: 29.39 | Přečteno: 866 | Diskuse
Počet článků 66 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1509
Mým cílem je život zvládnout poctivou cestou, i když to bude složitější a nedostanu se tam, kde bych mohl být, kdybych šel přes "mrtvoly". Jsem realista, snažím se být spravedlivý a jsem bojovník za povinnosti Romů. JE SUIS ATHÉE!

Najdete na iDNES.cz